Slovenský zápasník Attila Végh v prvním kole knokautoval Karlose Vémolu

Zdroj: Oktagon MMA

Praha – Dosud nejlepší česko-slovenský bojovník MMA Karlos Vémola byl poražen. Hned v prvním kole ho knokautoval Slovák Attila Végh ve vyprodané O2 aréně. Ukončil tak Vémolovu sérii jedenácti výher v řadě.

Favoritem duelu večera však byl Karlos Vémola, který byl ještě před zápasem plný jistoty.

Nakopla mě minulá porážka. Po prohře s Virgilem (Zwickerem) jsem se týden trápil, ale pak přišla nabídka na zápas s Karlosem. A znovu se to ve mně probudilo. Začal jsem makat, čtyři měsíce jsem s celým týmem dřel. Prošel jsem si peklem a po každém tréninku jsem měl v očích slzy. Měl jsem jediný cíl, porazit Karlose. A vyšlo to,

uvedl Végh na tiskové konferenci. Vémola přiznal, že se bude muset s porážkou smířit, avšak i přesto uznal kvality svého soupeře:

Gratulace velkému československému šampionovi. K zápasu vám toho ale moc neřeknu, moc si z toho nepamatuju. Musím se podívat, kde jsem udělal chybu, a víc k tomu můžu říct zítra.

Dodal, že jeho protivníkovi „se sen splnil a jemu náhle rozplynul“. Prohru s Attilou bere jako signál toho, že se do elitní soutěže UFC už nevrátí. Uvedl také, že ho čeká minimálně půlroční pauza po operaci ramene, kterou má absolvovat příští týden.

V dalším duelu se představil zápasník Michal Martínek stojící před zkušeným protivníkem Viktorem Peštou. Druhý hlavní zápas večera Pešta prohrál rovněž v prvním kole. Boj vzdal v čase 2:49 se zlomenou čelistí.

Už před zápasem jsem viděl respekt v jeho očích. Už nebyl tak sebevědomý jako v minulých dnech. Po předešlé porážce jsme hodně makali a to, že mi to tam přistálo, je super. Sedlo mi to,

řekl Martínek. Podle něj více než polovina O2 arény očekávala jeho prohru, řekl s úsměvem.