Elektromobily jsou pro hasiče problém. Baterie může vzplanout kdykoliv znovu.

foto: BFI/Bernhard Geisler

Díky nehodě auta značky Tesla v Rakousku se ukázalo, že elektromobily jsou v tomto ohledu nebezpečné. Běžný spalovací motor hasiči zvládnou uhasit za pár minut, avšak u baterie je to otázka několika hodin a i tak může znova vzplanout.

Řidič v autě uhořel, jelikož se k němu hasiči nedostali, když byl elektromobil pod proudem. V rakouském Tyrolsku narazil do stromu a auto hasilo na padesát hasičů. Následně muselo být uloženo na 72 hodin do kontejneru s vodou, aby znova nevzplanulo.

U elektromobilů musíte mít na paměti, že je tam okruh vysokého napětí. Systém elektrických vozidel by měl být konstruovaný tak, aby se při nehodě tento okruh sám odpojil. Ale stoprocentní jistotu máte v okamžiku, kdy otočíte klíčkem ve spínací skříňce do polohy nula a zapnete nebo zatáhnete parkovací brzdu, když vyjmete speciálně označenou pojistku vysokonapěťového obvodu a rozpojíte speciální konektor v místě takzvaného záchranářského odpojení nebo servisní pojistku. Hasiči musejí ještě odpojit i klasickou baterii pro spotřebiče vozidla na 12 voltů, nesmí na to zapomenout,

vysvětluje profesionální hasič Plzeňského kraje Zbyšek Zuber. Hasiči se na boj s elektromobily připravují, avšak každý výrobce může mít systém řešený trochu jinak.

Výrobci se to snaží řešit QR kódy. Jsou to předem určená místa, která hasičům velice usnadní práci.

Když přijedete na místo, chytrým telefonem si ho načtete a na displeji se vám objeví technický list daného typu vozu. Hned víte, kde přesně jsou uložené například baterie, plynové vzpěry a další věci, se kterými musíme při zásahu počítat. Těžko ale budete QR kódy hledat při příjezdu k hořícímu autu. Tam se musíte držet taktických postupů bojového řádu,

vysvětluje hasič. Zvládnout hořící elektromobil je pro hasiče náročný zásah, jelikož jsou baterie uloženy většinou ve spodní části a ještě chráněné plechy zdola i shora, aby byly co nejvíce chráněné před poškozením. Baterie se může po uhašení vznítit ještě několikrát.

Skelet elektrovozu uhasíme bez problémů, to je jako každý jiný vůz. Ale co se děje v baterii, která zahoří, to můžeme jen odhadovat a sledovat ji termokamerou. Do jejího nitra nikdo nevidí,

dále uvedl Zuber. Požár baterie může způsobit buď mechanické poškození nebo její přehřátí: ,,Při jednom z pokusů s elektromobilem se hořící baterie dlouho ochlazovala vodou. Pak se pomocí speciálního zařízení prořízl obal a pokračovalo se v ochlazování. Trvalo to 3,5 hodiny. Testovalo se i ponoření elektrovozu s hořící baterií do kontejneru s vodou. Ani tím nemusíme mít vyhráno. Voda se ohřívá, odpařuje a ubývá. Po třech dnech tam došlo k chemické reakci a baterie zase zahořela. Další z možností je kontejner, který jde hermeticky uzavřít. Jako hasivo se v něm používá voda a inertní plyn," popsal hasič.