Australské lesy pohltily plameny. Vytváří vlastní bouřkové mraky.

Zdroj: Twitter

V Austrálii bojují s rozsáhlými lesními požáry, které vznikají v důsledku vysokých teplot a silného větru. Konkrétně stát Nový Jižní Wales, který je devastován rekordním počtem požárů. Lidé jsou uvězněni ve svých domech a čekají na pomoc, úřady obyvatele evakuují, jak uvádí BBC.

Příspěvky na sociálních sítích ukazují zuřivě oranžovou oblohu a mraky kouře, které se šíří dál. S plameny bojuje více než tisíc hasičů  a sedmdesát letadel. Akutních požárů bylo sedmnáct, píše CNN. Asi o půl druhé ráno bylo zaznamenáno 96 požárů, z čehož jich 57 nebylo pod kontrolou, jak uvedla největší hasičská služba na světě Rural Fire Service (NSW RFS).

Pokud jste v blízkosti těchto požárů, ohrožujete svůj život. Je nutné, aby jste se ochránili.

napsali hasiči na Twitter. V pátek odpoledne zůstává 82 požárů, přičemž 45 jich musí hasiči dostat pod kontrolu. Dvanáct požárů je akutních. V projednávání je záchrana lesů.

Nejvíce zasaženými místy jsou Tenterfield, Armidale, Clarence Valley, Port Macquarie, Nambucca and Kempsey, uvádí Nine News.

Požáry vytváří své vlastní počasí a bouřkové mraky

Mraky, které vznikají v důsledku požárů mohou vytvořit blesky bez deště.

Tyto mraky jsou extrémně nebezpečné. Nezůstávejte venku.

uvedla služba NSW RFS.

Plameny jsou tak divoké, že musely být uzavřeny silnice i dálnice a lidem je doporučeno necestovat, uvedl zpravodaj Nine News.

S tolika souběžnými požáry jsme nikdy nebojovali, takže i pro nás je to neprobádané území,

uvedl vedoucí hasičů Shane Fitzsimmons. Obyvatelé mají také strach o zvířata, která zahynula během požárů. Největší dopad bude mít na koaly.

Podle předpovědi počasí se situaci v nejbližších dnech nezmění.