Policisté na Šumpersku a Olomoucku vynáší podle svědků věci ze spisu. Za některé se inkasuje i půl milionu.

Ve vesnici Nový Malín nedaleko Šumperku stojí bývalá autolakovna, která byla bez povolení příslušných úřadů předělána na bytový dům. V projektové dokumentaci našel krajský stavební úřad řadu nesrovnalostí. Současná přítelkyně odsouzeného podvodníka Jana Frodla, který je nyní ve výkonu trestu, a spolumajitelka bytového domu Helena Kuchtová je podle informací našeho reportéra zapletena do podivných úvěrů s bývalou manželkou Frodla, šumperskou právničkou Pavlou Mazalovou. Stavba stojící kousek od Šumperku je v žalostném stavu, avšak stavební úřad stavbu dodatečně potichu zkolaudoval. 

Když se byl reportér Aktu.cz zeptat právničky Pavly Mazalové ohledně černé stavby, nevyjádřila se. Podle Olomouckého kraje došlo prokazatelně k falšování projektové dokumentace. K dodatečnému stavebnímu povolení pravděpodobně  dopomohl šéf stavebního odboru v Šumperku Luděk Felkl. Po dotazu, jaký vztah má k černé stavbě v Novém Malíně, lhal o tom, že neví o jakou stavbu jde. Sám Felkl přitom bydlí v Novém Malíně, kde je i zastupitelem.

O tom, že všechno bylo předem domluvené a že to byla právě Mazalová, kdo všechny pochybné kšefty domlouval promluvil bývalý přítel právničky, Roman Minář. Osvětlil problematiku šumperské mafie s dopomocí policejních důstojníků, kteří leckdy kryjí uskupení Mazalová, Frodl, Kuchtová a další. Údajně vynáší někdy i důkazy z policejních spisů.

Kontakty u policie má. Informace od policie dostává, to vím s určitostí,

uvedl Roman. Policie viní Frodla i z přepadení auta kurýrní služby převážející peníze. Podle výpovědi bývalého partnera Mazalové Mináře, poskytla pachateli klíčové důkazy od policistů z přepadení.

Potřebovala informace, když měla třeba jednání u soudu, aby zjistila co policie ví a jak na tom je, aby prostě její úspěšnost stoupala,

dodal. V odpovědi na otázku jestli unikly nějaké informace v případě Frodla citoval Mazalovou, která přišla domů po jeho zatčení  se slovy ,,Snad nenašli to CD od Karla". Následně uvedla, že CD obsahuje informace o přepadení vozidla, které dala Frodlovi, aby si ho nastudoval a vrátil. Poté proběhla policejní prohlídka u něj doma, kde policisté našli zbraně. Mazalová se přiznala , že za CD dostala něco kolem půl milionu korun.

Zarážející je i výpověď Romana Mináře u soudu. Fakta která zmiňuje jednoznačně hovoří o ovlivňování soudu a celého justičního aparátu. Na podezřelé styky Mazalové a její kamarádky Nimrichtrové se soudcem Jelínkem. Dodnes policie nic nevyšetřila a šetřit ani nechce. Sám soudce Lýsek pak po vyslechnutí svědectví Mináře měl okamžitě začít nechat věc prošetřit.

Právnička pravděpodobně kryje majitelku černé stavby Helenu Kuchtovou a zároveň jí shání informace ze spisu. . V počítači Kuchtové totiž  byly nalezeny policii při domovní prohlídce inzeráty o koupi kukel. Policie ji podezřívá, že pomáhala Frodlovi při přepadení auta bezpečnostní agentury Loomis u Přemyslovic. Policie ji prošetřuje z pokusu vraždy.

Když se reportér Aktu.cz snažil spojit s Mazalovou, aby se jí zeptal na její kontakty s policisty, byla zrovna na koupališti s dalším šumperským kriminalistou, a to J.N.

Všechna tato závažná obvinění podal Roman na státní zastupitelství a Generální inspekci bezpečnostních sborů, ta policisty vyšetřuje. Aktu.cz sleduje kauzu už přes rok. Dalším, kdo se podílí na podvodech je otec Frodla, kterému proudí přes účet milionové částky od neznámých lidí. S námi mluvit nechtěl.

Pokud se podaří prokázat přepadení kurýrního vozu, zůstane Frodl ve vězení   až na 10 let, pokud se prokáže, že střílel tak možná i déle. . Policie případ vyšetřuje jako pokus  vraždy. Spolu s Frodlem a Mazalavou budou mít problémy i vyšetřovatelé, kteří vynáší ven informace pro právničku. Týká se to nejen šumperských, ale i pražských detektivů, kteří Mazalovou kryjí.