Policejní potápěči prohledávali nádrž Želivku. Vytáhli odsud podezřelé předměty a možná i tělo

Minulý týden a dnes celý den, brázdili vodu nádrže Želivka, která zásobuje pitnou vodou Prahu, policejní potápěči. Nejdříve kontrolovali místo kolem obojky, kterou na hladinu umístili a poté se ponořili, aby místo pod bojkou zadokumentovali. Pak si prohlédli záběry a předměty vytáhli.

Minulý týden podle informací zpravodajské agentury AKTU.cz byla z nádrže Želivka vytažena za přítomnosti kriminalistů policejními potápěči lidské tělo. Informace ale nejsou podle agentury 100% ověřené.  Dnes se potápěči na místo vrátili a přijel i policejní výjezd.

Z hlubiny přímo pod mostem vytáhli potápěči jeden kámen omotaný provazem a betonový kvádr, na kterém byl také provaz. Předměty přivezli potápěči na břeh a tady je zadokumentoval kriminalistický výjezd.

Předměty podle všech dostupných informací měly zatížit tělo, které bylo vytaženo minulý týden. Není dokonce vyloučeno, že těl mohlo být vytaženo více. Policie na celý případ uvalila přísné informační embargo.

Vyšetřovaní by mohlo souviset s vraždou páru z Prahy, Přemysla H. a Marie D., kteří v červnu záhadně zmizeli. Policie pak v září zadržela dva hlavní podezřelé, kteří si dělali zálusk na jejich vilu v Bubenči. Nedaleko nádrže Želivka je totiž viděli naposledy a to na 66 km dálnice D1 na odpočívadle.

Dva mladíci, kteří chtěli pár připravit o drahou luxusní vilu, byli chyceni policisty ze zásahové jednotky. Podle informací AKTU.cz ale nejsou tito mladíci jediní, kdo by v případu mohl figurovat. Přepisy osob v katastru nemovitostí a zápisy v obchodním rejstříku dávají vyšetřovatelům jistou možnost, že jde o rozsáhlý gang, který sahá až do Maďarska kam vede nejen nález jejich vozidla politého hořlavými látkami, ale i osoby, které figurují v katastru či obchodním rejstříku. Tyto osoby se mimo jiné živý prodejem luxusních aut.