Výstraha: Do Česka příjde silný vítr a déšť

náledí, sníh a sněhové jazyky

V úterý 1. ledna a ve středu 2. ledna bude severozápadní vítr v nárazech místy dosahovat 17 až 22 m/s (60 až 80 km/h). Ve středu se bude místy tvořit náledí a zmrazky. Od středy 2. ledna až do pátku 4. ledna hrozí od vyšších poloh tvorba sněhových jazyků.

Kolem hluboké tlakové níže, která bude zvolna postupovat ze Skandinávie nad Bělorusko, k nám bude v čerstvém severozápadním, postupně až severním proudění pronikat studený a vlhký vzduch. Během dneška (úterý 1. ledna) bude zvolna zesilovat jihozápadní až západní vítr, který se večer bude měnit na čerstvý severozápadní 6 až 11 m/s, místy s nárazy 17 až 22 m/s (60 až 80 km/h), na horách 20 až 30 m/s (70 až 110 km/h).

Nejsilnější nárazy větru se pravděpodobně vyskytnou v Čechách a na Českomoravské vrchovině

V noci na středu 2. ledna, na Moravě a ve Slezsku ve středu ráno a dopoledne bude vítr nejsilnější. Během středečního odpoledne a večera bude vítr od západu slábnout. Od noci na středu se budou sněhové srážky vyskytovat ve všech polohách. Protože se bude postupně ochlazovat, začnou se již v druhé polovině noci na středu od vyšších poloh vytvářet zmrazky a náledí, jejichž tvorba se během středečního odpoledne a večera přesune do středních a nižších poloh. Od druhé poloviny noci na středu až do pátku 4. ledna je třeba počítat od vyšších poloh s tvorbou sněhových jazyků, na horách ojediněle i závějí.

 

CHMI

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..