Fotbaloví chuligáni z Čech i Anglie řádili po Praze celou noc

Fotbaloví fanoušci opět zaměstnali pražskou policii. Kromě toho, že ničili, co se dalo, útočili na lidi i policisty.

Ještě před začátkem fotbalového utkání mezi Českou republikou a Anglií museli policisté řešit dva zásadnější konflikty.

První z nich se stal ve Veleslavínově ulici. Do restaurace vběhlo několik maskovaných mužů a zaútočilo na hosty. Při útoku použili pyrotechniky a poškodili zařízení restaurace. Následně se dali výtržníci na útěk. Policisté je vzápětí dopadli a 17 z nich zadrželi. Všichni skončili na policejním oddělení pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci. Po výslechu byli všichni propuštěni a nyní bude probíhat standardní trestní řízení.

Druhý incident se stal v Týnské ulici, kde před restaurací tropili výtržnosti angličtí příznivci a ani přes opakované výzvy se neuklidnili. Navíc po policistech začali házet láhve. Proto došlo ze stany těžkooděnců ze speciální pořádkové jednotky k zákroku. Na jeho konci bylo zajištěno 14 lidí, kteří skončili na cizinecké policie pro podezření ze spáchání přestupku.

I dlouho po utkání měli policisté zesílená bezpečnostní opatření. Nedaleko nemocnice Na Vinohradech policisté podrobili rizikovou skupinu fanoušků kontrole. Jeden z nich na policisty zaútočil a skončil v poutech. Je tak podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě.

Napadení baru Hany Bany českými rowdies

Situace po zákroku v Týncké ulici. Zákrok proti Anglickým fanouškům

Kontrola a monitoring české hooligans scény na Vinohradech