Útočník pobodal v Manchesteru pět lidí

Zdroj: Twitter

V nákupním středisku Arndale v anglickém Manchesteru pobodal muž pět lidí. Incident se stal v pátek před polednem. Útočníka policie zadržela, jak uvedla stanice BBC a nyní případ vyšetřuje protiteroristické oddělení.

Zranění byli převezeni do nemocnice. Dvě ženy jsou stabilizovány v nemocnici, zatímco padesátiletý muž je stále v péči lékařů, uvedla policie. Ambulance dodala, že jeden pacient utrpěl vážná zranění.

Na sociálních sítích lidé sdíleli velké množství policejních aut, dokonce i video, kde policie zadržuje pachatele.

Nákupní centrum bylo evakuováno,

uvedl ředitel střediska David Allinson pro BBC. Policie dále zjišťuje okolnosti a hledá svědky. Tamní pracovník, jenž uvedl jen jméno Jordan (23) řekl:

Běhal tady muž a mířil nožem na několik lidí. Chvíli poté ochranka řekla všem prodejcům, aby zavřeli a přesunuli veřejnost do zadní části obchodního centra.

Svědek také uvedl, že k incidentu došlo v přízemí. Zákazníci běhali kolem obchodů vystrašení a křičeli. Jeden tamní pracovník citoval ženu:

Zrovna kolem mě proběhl muž a chtěl mě pobodat!

Nejdříve si žena myslela, že nůž je falešný, ale později přišla policie a domněnku jí vyvrátila. Žena propukla v pláč.

Radní Nigel Murphy uvedl, že „incident je pod kontrolou“ a doporučil lidem, aby se od místa drželi dál a umožnili vyšetřovatelům vykonávat svou práci.

 

Barbora Prchalová, Aktu.news