Na Jablonecku zachytila fotopast další potulující se šelmu

Zdroj: Magistrát Jablonec nad Nisou

Fotopast libereckého mysliveckého sdružení v Lukášově zachytila ve čtvrtek kolem čtvrté ráno neznámou kočkovitou šelmu. Podle kriminalistického technika jde o stejné zvíře, které bylo viděno začátkem týdne v okolí Kořenova.

Myslivecké sdružení Harcov nejdříve oznámilo pořízení fotografie libereckému magistrátu a poté policii.

Hospodář mysliveckého spolku uvedl, že fotka byla pořízena v místě, kde mají založenou krmnou kukuřici pro zvěř a fotopast,

sdělil vedoucí jablonecké policie Pavel Lang Novinkám. Podle odborníka, který porovnal fotografii s maketou zvířat a měřítkem v místě, kde šelmu viděli naposledy, jde o stejné zvíře, po kterém se už v okolí Jablonce několik dní pátrá. Poprvé byla šelma viděna v okolí Kořenova.

Platí proto stále stejná opatření a výzva k maximální opatrnosti v lese. Nevenčete psy na volno, nechoďte raději na houby a nepouštějte děti samotné do lesa na Prosečském hřebenu a okolí. Pokud zvíře potkáte, neotáčejte se k němu zády, pomalu ustupujte vzad,

varoval vedoucí oddělení krizového řízení jabloneckého magistrátu Vratislav Pavlín. Policie i myslivci stále kočkovitou šelmu hledají a jsou připraveni na její odchyt.

 

Barbora Prchalová, Aktu.news