Silvestr v Česku rozhodně nebyl klidný. Od půlnoci se složky IZS nezastavily

Zákazanou pyrotechniku zajistili policisté z I.OHS

Policisté na Václavském náměstí ještě před půlnocí zajistili několik kusů zakázané pyrotechniky. Ta byla ve tzv. IV. Třídě. Na její odpalování je třeba průkaz odpalovače ohňostrojů. Ten nikdo z kontrolovaných u sebe neměl. Reportérům AKTU.cz se podařilo natočit dva muže, kteří tuto pyrotechniku odpalovali přímo mezi lidi na Václavském náměstí. Policie je předvedla na služebnu, kde budou oznámení Báňskému úřadu. Ten bude také vyměřovat pokutu. Policistům se pak také podařilo zajistit prodejce této pyrotechniky. Ten byl přímo na Václavském náměstí. I on potřebuje k prodeji takového zboží povolení a průkaz odpalovače ohňostrojů.

Další záležitost řešili policisté s mužem v záchranářské bundě, který odpaloval pyrotechnik přímo lidem pod nohy u záchranářského modulu Golem na Václavském náměstí. Policisté mu domluvili a muž pak svoji bundu se znakem záchranářů otočil na ruby.

K ránu se pak jeden z opilých mužů dobýval na služebnu policie ve Vysočanech. Nejdříve chtěl podat trestní oznámení, že byl napaden. Protože policisté v něm poznali známou firmu, a protože jde o známého rváče, přivolali si na místo posily. Muž ale na nic nečekal vykopal přední dveře do služebny a poté rozkopl i dveře ke stálé službě. Nakonec se dal na útěk. Jeden ze dvou policistů konající službu na místním oddělení muže doběhl a v tom dorazily posily. Muž byl za pomocí hmatu a chvatu zajištěn a je zatím řešen za výtržnictví. Jak přišel muž ke svému zranění zjišťují policisté.

Kolem páté hodiny ráno pak vyjížděl velitel policie k zakrvácenému muži v autobuse v ulici V Holešovičkách. Všiml si ho řidič autobusu. I když vše vypadalo velmi dramaticky, dvoučlenné hlídce se podařilo zjistit, že muž se pořezal v autobuse sám.

Počet výjezdů v Praze zásadně narostl oproti minulým novoročním oslavám. Posledně jich bylo 29. První letošní zásah přišel velmi brzy, hasiči ke svému prvnímu požáru roku 2019 vyjeli už 31 vteřin po půlnoci. Policisté se od půlnoci nezastavili.

Ve Vrchlabí se vážně zranil sedmnáctiletý mladý muž na ruce při odpalování pyrotechniky. Musel být transportován do specializované nemocničního zařízení v Praze.  "Záchranáři často vyjížděli k pacientům s intoxikací alkoholem, výjimkou nebyla ani čtrnáctiletá dívka, kterou musela ve Špindlerově Mlýně ošetřit a transportovat do nemocnice posádka ze základny ve Vrchlabí," zmínil mluvčí záchranářů Ivo Novák.

V Jihomoravském kraji bylo nejzávažnějším případem zapalení hromady textilu opilým mužem v pronajatém domě. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Muž nadýchal 3, 36 promile alkoholu. Na Blanensku skončilo napomenutí po odpalování pyrotechniky výhružkou s plynovou pistolí. Agresory policie zajistila a jsou v cele.

"Linka tísňového volání přijala také necelou desítku oznámení majících charakter stížnosti na používání zábavní pyrotechniky. Policisté na Olomoucku prověřovali také tři případy vzniku drobných požárů v souvislosti s použitím zábavní pyrotechniky. Jednalo se zejména o zahoření popelnic a zbytků po pyrotechnice," okomentovala AKTU.cz policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. V Olomouckém kraji se také hodně pilo za volantem. Policisté řešili z osmi nehod sedm, kdy hrál hlavní roli alkohol.

Většinou hasiči vyjížděli k požárům kontejnerů a odpadkových košů. Hořely i keře a křoviny po zapalení od pyrotechniky.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..