Pro dvě osoby zraněné při výbuchu v rodinném domě letěly vrtulníky

Rodinným domem v Kerharticích na Orlickoústecku otřásl výbuch. Stalo se tak v sobotu v dopoledních hodinách. Pro dva těžce popálené seniory přiletěly záchranářské vrtulníky.

V sobotu dopoledne kolem deváté hodiny ráno vybuchla v rodinném domě po rekonstrukci dle policie propanbutanová láhev. Při explozi se vážně zranili dva starší lidé, sedmdesátiletá žena a devětašedesátiletý muž. Oba utrpěli vážné popáleniny.

Aleš Malý, mluvčí krajských záchranářů popsal jejich zranění: "Oba mají těžké popáleniny, žena na 30 procentech těla, muž na deseti procentech. Utrpěli také inhalační trauma a záchranáři je museli uvést do umělého spánku a napojit na plicní ventilaci." Žena skončila v péči lékařů Fakultní nemocnice v Praze a muž v brněnské nemocnici, kam byli transportováni záchranářskými vrtulníky.

Policisté vyčkávají na vyjádření statika, jestli je dům bezpečné ohledat a zda se dva nezranění obyvatelé domu mohou vrátit domů. „Kriminalisté zahájili úkony v trestním řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti,“ uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.