Česko má dalšího mistra světa v judu, v dorostenecké kategorii vyhrál Adam Kopecký

Sportovec Adam Kopecký se stal mistrem světa v judu v dorostenecké kategorii. Mistrovství světa se konalo v Kazachstánu ve městě Almaty. Kategorie -73 kg byla jediná, kde ve finále nebyl japonský reprezentant. Hned za českým judistou se umístil turecký sportovec Musa Simsek.

Český zástupce Kopecký se ve finále utkal s tureckým reprezentantem Musou Simsekem. Mladý nadějný bojovník napodoboval ve finále technikou olympijského vítěze z roku 2016 Lukáše Krpálka. Do zápasu šel s čistou hlavou a pokorou, jak uvedl po vítězném zápase.

V mém posledním zápase jsem skončil sedmý

okomentoval vítězství Kopecký. Do Kazachstánu tedy přijel bez nátlaku, přestože byl v té době jedničkou světového žebříčku. Uvědomil si, že jeho šance na výhru stoupla, když ve čtvrtfinále eliminoval ruského protivníka Adama Tsechoeva. Adam v ten okamžik zjistil, že je v nejlepší formě, co kdy byl. Šampion Lukáš Krpálek má tedy svého nástupce.

Medaile předával prezident judistické federace Kazachstánu Kairat Kozhmazharov. Na druhém místě za naším reprezentantem se umístil Turek Musa Simsek a třetí příčku obsadili rovnou dva sportovci, a to Vugar Talibov z Ázerbájdžánu a Francouz Alexandr Tama.

Mistr světa Adam Kopecký má na svém kontě již několik vítězství. Zlato ze světového šampionátu, zlato z evropského šampionátu a tři vítězství na evropském poháru.

 

Barbora Prchalová, Aktu.news