„Dům mučení“: v Nigérii osvobodila policie 500 dětí, které byly mučeny a zneužívány

Vězení, sexuální zneužívání a mučení. Asi 500 dětí bylo osvobozeno z náboženské školy nacházející se v Kaduně na severu Nigérie. Někteří byli dokonce v řetězech.

Mezi dětmi nebyla žádná dívka, jednalo se pouze o chlapce a ne všichni byli Nigerijci. Promluvily o tom, co se dělo v domě: mučení, hladovění, sexuální zneužívání a zákaz odchodu. Někteří strávili v domě i několik let a mají viditelná zranění či jizvy.

Šéf policie, Ali Janga, uvedl pro BBC, že vtrhli do domu, kvůli podezřelé činnosti. Nazval budovu „domem mučení“ a řekl, že je to případ lidského otroctví. Zatím není jasné, jak se tam děti dostaly, ale některé řekly policii, že je tam odvedli příbuzní, protože si mysleli, že se jedná o koránskou školu. Policie však tvrdí, že nejsou žádné důkazy o tom, že by tato budova vůbec někdy školou byla.

Zachránění byli rádi, že jsou z domu pryč, přestože někteří byli zranění a vyhladovělí. Přes noc byli převezeni na stadion a teď čekají, až se najdou jejich rodiny. Téměř 500 dětí se podrobí lékařským a psychologickým vyšetřením.

Osm podezřelých bylo zatčeno.

 

Barbora Prchalová, Aktu.news