Tříletý chlapec onemocněl tetanem, je v péči lékařů ve fakultní nemocnici v Brně

Zdroj: Internet

Tříletý chlapec je v brněnské fakultní nemocnici, jelikož onemocněl tetanem. Nebyl naočkován proti tetanu, jeho matka se domnívá, že by mu očkování mohlo způsobit zdravotní potíže. 

Chlapec z Blanenska si zasunul zrezivělé knoflíkové baterie do nosní dírky a nebyl očkovaný. Jeho matka to odmítla, podle ní by mu mohlo zasáhnout do zdraví.

Zdravotní stav chlapečka je zatím stabilizovaný, mohou ale nastat potíže,

uvedl mluvčí nemocnice Pavel Žára pro Právo. V České republice se proti tetanu očkuje celoplošně, takže je toto onemocnění vzácné. Chlapec je na klinice infekčních nemocí v dětské nemocnici v Brně – Černých Polích, takže se onemocnění nebude šířit.

Podobné případy, kdy se rodiče domnívají, že očkování by mohlo dětem ublížit se dostávají do správního řízení a může být rodičům udělena pokuta několik tisíc.

Pro nás ale ukládání pokut nemá smysl. Spíše se trpělivě snažíme ve správním řízení znovu a znovu vysvětlovat rodičům smysl očkování a někteří nakonec po zdlouhavých diskusích na očkování kývnou,

uvedl ředitel brněnské krajské hygienické stanice David Křivánek.

Matka psala na sociální síť, 18.8. v jedenáct večer, do skupiny „alternativní léčba nemocí“ a žádala o názor ostatních, zdali nasadit antibiotika předepsaná lékařem nebo používat přírodní antibiotika spolu s protizánětlivými prostředky. Její příspěvek si můžete přečíst níže.

Tetanus způsobuje bakterie Clostridium tetani. Jedná se o nebezpečné onemocnění, které se projevuje křečemi a ztrátou koordinace svalových pohybů. Bez lékařské pomoci končí zpravidla smrtí.

 

Barbora Prchalová, Aktu.news