Operní hvězda Plácido Domingo skončil v Metropolitní opeře kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování

Španělský operní zpěvák Plácido Domingo byl obviněn ze sexuálního obtěžování, a tak kvůli napětí raději skončil v Metropolitní opeře. S tvrzením přišlo celkem cca dvacet žen, které měly být v minulosti sexuálně obtěžovány. Operní hvězda všechna obvinění popírá.

Devět žen přišlo tento srpen s tvrzením, že je Domingo sexuálně obtěžoval a když návrhy odmítly, údajně to ovlivnilo jejich další kariéru. Jméno zveřejnila pouze jedna, zbylé zůstávají v anonymitě. O měsíc později se objevilo dalších jedenáct žen s podobným tvrzením.

Rozhodně odmítám veškerá obvinění namířená proti mé osobě. Obávám se ale klimatu, které zde panuje, v němž jsou lidé bez řádného prošetření odsouzeni,

uvedl zpěvák. Pro deník New York Times řekl, že odchází proto, že by jeho přítomnost mohla rozptylovat od práce kolegy. Po obvinění byla zrušena vystoupení, kde působil Plácido Domingo a byl nucen opustit Metropolitní operu po 51 letech.

Debutoval jsem v Metropolitní opeře v 27 letech a zpíval v tomto vynikajícím divadle 51 skvělých let,

připomněl Domingo. Některé ženy zpěváka podpořily, že se k nim vždy choval s respektem. Mezi nimi je i operní hvězda Anna Netrebko a další operní pěvkyně. Další pak poukazovaly na to, proč ženy přišly až po 30 letech.

Metropolitní opera vydala zprávu, kde potvrdila odchod zpěváka a stažení všech představení, kde měl účinkovat.

Metropolitní opera potvrzuje, že Plácido Domingo souhlasil s ukončením všech svých vystoupení v Metropolitní opeře, a to s okamžitou platností,

stojí v prohlášení operního domu.

 

Barbora Prchalová, Aktu.news