Nejdříve naboural zaparkované policejní auto. Pak do něj začal bodat nožem

V neděli kolem půl druhé odpoledne narazil cizinec s autem Toyota Yaris do zaparkovaného služebního auta policie před služebnou v Kostelci nad Orlicí.

Polcisté, kteří v tu dobu byli na služebně na nic nečekali a začali muže okamžitě pacifikovat. Nakonec museli použít donucovací prostředky.

Muž byl předveden na služebnu, kde policisté zjistili, že byl pod vlivem omamných a psychotropních látek.

Po provedení nezbytných úkonů převezli policisté muže do nemocnice na lékařské vyšetření a poté ho eskortovali do policejní cely. Ani tam ale muž pod vlivem drog nedokázal být v klidu. Poškodil větrací zařízení a ucpal toalety svým oblečením. Celková škoda, kterou svým jednáním způsobil, se pohybuje v řádech desetitisíců korun.

Policisté u cizince, který nemá žádnou vazbu na rychnovskou průmyslovou zónu a regionem projížděl náhodou, zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze zločinu násilí proti orgánu veřejné moci a přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci s tím, že samotné prověřování je na samém počátku a nelze vyloučit, že dojde ke změně právní kvalifikace. V současnosti s mužem probíhají procesní úkony a policisté se budou snažit zjistit všechny potřebné okolnosti celého případu včetně mužovi motivace k nabourání policejního vozidla.

Policie poskytla záběry z nehody

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..