Krvácející rodička se hádala se záchranáři i v nemocnici. Přitom šlo o život jí i dítěti

Ve středu středočeští záchranáři bojovali o život rodičky. Paradoxně nejvíc jim jejich snahu nejvíc komplikovala rodička sama.

Jestli se rodiče rozhodli o porod doma, to je otázkou. V každém případě to oba svorně popírají a tvrdí, že šlo o překotný porod. Proč ale volali záchranku až po třech hodinách od porodu, je otázkou.

Záchranáři, kteří přijeli na místo, nalezli ženu ležet na zemi. Byla podchlazená a silně krvácela. Dítě leželo na břiše matky stále spojeno pupečníkem a ani tři hodiny po porodu nedošlo k odloučení placenty. Dle mluvčí záchranářů Petry Effengergerové byla matka vzhledem k velké krevní ztrátě ve vážném ohrožení života.

Záchranáři začali okamžitě jednat. Bohužel v té samé chvíli začali jednat rodiče dítěte a další dvě přítomné osoby. Mluvčí záchranky upřesnila: "Začali záchranářům udílet rady a důrazně trvali na tom, že má být žena léčena jen doma a že dítěti nebude přerušena pupeční šňůra. Nakonec se záchranáři dohodli s rodiči dítěte na kompromisu, že pupeční šňůru přestřihne otec skalpelem."

Záchranářům se podařilo nakonec ženu přesvědčit, aby odjela do nemocnice. Avšak i tam začala lékařům klást další podmínky. Mimo jiné zakázala pediatrovi dítě ošetřit a sestry nesměly dítě omýt.

Mluvčí záchranky ještě doplnila: „Pacientka i její okolí domácí porod nepřiznali a tvrdili, že šlo pouze o překotný porod. Vzhledem k následným událostem a časové prodlevě mezi porodem a telefonátem zůstává nad tímto výjezdem pachuť domácího porodu, který by bez jakýchkoli pochyb tentokrát ohrozil život rodičky,“ konstatovala Effenbergerová.

Krvácející rodička se hádala se záchranáři i v nemocnici. Přitom šlo o život jí i jejímu dítěti. Ilustrační foto, zdroj AKTU.MEDIA