Videonahrávky UFO byly označeny za pravé. Potvrdilo je americké námořnictvo.

Americké námořnictvo potvrdilo, že tři nahrávky, které zachycují setkání stíhaček s neznámými letícími objekty jsou pravé. Nahrávky unikly do veřejného prostoru v letech 2017 a 2018. Námořnictvo zároveň uvedlo, že tyto nahrávky nikdy nebyly určeny veřejnosti. Jedná se totiž o UAP (v překladu neidentifikovaný vzdušný fenomén), což si lidé automaticky spojují s mimozemšťany, přestože tomu tak úplně není.

Nahrávky pilotů, kteří se čistou náhodou setkali s podivně vypadajícím, rychle se pohybujícím či nezvykle manévrujícím objektem ve vzduchu, byly potvrzeny americkým námořnictvem.

Videonahrávky nikdy nebyly určeny pro veřejnost,

sdělil mluvčí amerického námořnictva Joe Gradisher pro CNN. Prý to neznamená, že by tím chtěli utajit existenci mimozemšťanů, ale všechna data, která vstupují do veřejného prostoru musí být předem schválena experty. Důvod, proč se tyto věci musí hlídat je, že by nahrávky mohly obsahovat utajované informace například týkající se stíhaček, kterými pořídili piloti video.

Společnost To the Stars Academy of Arts & Science a deník The New York Times mají na svědomí zveřejnění nahrávek v roce 2017 i 2018. První video podle dostupných dat zachycuje objekt bez křídel, dvanáct metrů velký připomínající bonbon Tic Tac. Neznámý létající předmět dokázal neuvěřitelnou rychlostí nabrat výšku zhruba 25 kilometrů a následně stejně rychle klesnout až k hladině oceánu.

Následující dvě nahrávky zachytily předmět, který se nesmírně rychle pohyboval. Předmět dokázal letět proti neuvěřitelně silnému větru. Video je zachyceno piloty letounu F-18

UFO je zavádějící, UAP jej nahrazuje

UFO = Unidentified flying object = neidentifikovaný létající předmět

UAP = Unidentified aerial phenomena =  neidentifikovaný vzdušný fenomén

Význam je úplně stejný, avšak lidé si začali zkratku UFO spojovat pouze a jen s mimozemšťany, přitom tomu tak není. Neidentifikovaný létající předmět může být mimozemské rasy, ale také tomu tak vůbec nemusí být. Zkratka vždy znamenala jen to, že armáda není schopna z dostupných informací identifikovat předmět. Lidé si však sami toto označení přejali za své, a to je důvod, proč už dnes každá armáda či státní orgán používá označení UAP.

Před dvěma lety Pentagon přiznal program na sledování UFO, ale potvrdil, že stoprocentní důkazy o mimozemské rase nemá. Zatímco bývalý šéf tohoto programu Luis Elizondo je přesvědčen o přítomnosti mimozemské rasy na Zemi.

Záhady ohledně UFO, nad kterými lidstvo dumá už věky je však třeba brát s rezervou. Kolikrát výsledkem dumání nad nějakou nahrávkou je i meteorologický jev či závada na displejích. Proto k vyjasnění problému UAP je potřeba, aby piloti hlásili každé setkání se s předmětem, jak uvedl Joe Gradisher.

Autor článku: Barbora Prchalová