Policie prošetřuje, jak FAČR hospodařil s penězi z loterií. Za vším stoji údajně Pelta s Bebrem.

Miroslav Pelta, při zadržení policií.

Pro Bebrovu Plzeň 6 milionů, pro Osvětimany na Uherskohradišťsku 800 tisíc korun. V tomto vesnickém klubu je členem výkoného výboru a asistentem trenéra hradní kancléř Vratislav Mynář. V reakci na reportáž, kterou v letošním roce odvysílal Radiožurnál, pražští kriminalisté prověřují, jakým způsobem rozdělovala Fotbalová asociace peníze z loterií a kurzových sázek.

Podivně až nevysvětlitelným způsobem se hospodařilo téměř se 100 miliony korun z kurzových sázek, které měly jít na podporu mládeže. Fotbalová asociace doposud nezveřejnila jakým způsobem, či podle jakého klíče peníze v roce 2016 rozdělovala. Reportérům Radiožurnálu se z tajných dokumentů FAČRu podařilo část dotací rozklíčovat. 

Miroslav Pelta při policejní prohlídce sídla FAČRu

Na 2,09 milionu korun si pak přišel fotbalový svaz v Liberci. Tady stojí v čele bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta, který je mimo jiné obviněný z podvodů s dotacemi na sport.

4.5. 2017 došlo ke zadržení Miroslava Pelty a domovním či kancelářským prohlídkám Policií. Kontrolovalo se i sídlo FAČRu. Odsud policie odvezla i několik důkazů.

Pelta se k šetření odmítá vyjádřit s tím, že je stíhaný. Mynář pak tvrdí, že je třeb se zeptat toho, kdo dotace rozděloval. 

Miroslav Pelta a Karel Březina zadržení policií. Jsou vyšetřování za machinace s dotacemi pro sport

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..