Vražedkyně Petra Janáková má dítě s vězněm, jak ukázal test DNA

Otcem dítěte vražedkyně je vězeň z Hradce Králové. Petra Janáková obvinila ze znásilnění hned tři dozorce, z tohoto důvodu se o případ začala zajímat policie. Vyšetřování tímto bylo ukončeno.

Testy DNA tvrdí, že otcem dítěte je vězeň z vazební věznice v Hradci Králové, který tam údajně roznášel jídlo a vařil. Před vyšetřováním Janáková uvedla, že ji znásilnili dozorci a ukázala prstem dokonce na tři. Dítě přišlo na svět koncem srpna v nemocnici, kde jí navštívili policisté, aby jí oznámili výsledky testů DNA.

Manželský pár, Jaroslav a Petra Janákovi, dostali loňský říjen u soudu doživotí za vraždu. Pár chladnokrevně zavraždil sběratele mincí a na další 4 vraždy se chystali či se o ně pokusili. Spolupachatel Martin Herzán dostal osm let trestu.

Vrchní soud v Praze v odvolacím řízení zmírnil trest ženě na 30 let vězení a muži na 28 let. Kvůli těhotenství musela být Janáková v červnu propuštěna. Podle vyšetřovatelů otěhotněla vražedkyně ještě ve vazbě. Údajně by se teď mela zdržovat ve Vrchlabí.

Žena si odpykala dva roky ve vězení a kvůli těhotenství nastoupí zpět nejspíše v září příští rok.

Jakmile porodí, bude rok na svobodě zcela mimo kompetenci vězeňské služby. Potom by měla nastoupit zpět do vězení,

řekla mluvčí vězeňské služby Petra Kučerová.