Muž vzal svou přítelkyni jako rukojmí. Policisté ho dopadli pomocí vrtulníku.

V pondělí v pozdních hodinách na Karlovarsku utíkal čtyřicetiletý muž před policií a jako rukojmí si vzal svou přítelkyni. Pohrozil dvěma noži a odvezl ženu pryč. Ta při nestřeženém okamžiku zvládla kontaktovat policii s tím, kde se nachází a pomocí vrtulníku byl muž zadržen.

Do bytu v Sokolově, kde přebýval muž s přítelkyní, údajně přišel večer muž a nakázal přítelkyni, aby se sbalila. Měl jí oznámit, že utíká před policií, a že ona bude jeho rukojmí.

Poté, co žena odmítla z bytu odejít, tak si měl muž vzít z kuchyňské linky dva nože a následně vyhrožovat, že s nimi ublíží sobě i jí,

popsala mluvčí, jak byla žena přinucena odjet. O něco později únosce zavolal na tísňovou linku, kde oznámil, že jede se svou přítelkyní ve vozidle a má zbraň. Poté, co si muž vypnul telefon, policie spustila pátrací akci. Rukojmí prosila, aby ji pustil, avšak k tomu nedošlo.

Další den unesená žena využila příležitosti, když únosce opustil vozidlo a kontaktovala policii. Udala místo, kde přibližně se nachází.

Díky tomu byla dvojice po několika desítkách minut v rámci pátrací akce nalezena hlídkou vrtulníku letecké služby. Muž byl policisty na místě zadržen a druhý den byl na základě rozhodnutí Okresního soudu v Karlových Varech vzat do vazby,

dokončila mluvčí. Muži hrozí nyní až 8 let vězení za vydírání, nebezpečné vyhrožování a omezování osobní svobody.