Lobbista Marek Dalík zažádal o podmínečné propuštění z vězení. Odpykává si pětiletý trest.

Bývalý tajemník českého premiéra Mirka Topolánka a lobbista Marek Dalík nastoupil do ruzyňské věznice v listopadu 2017, přičemž mu soudce udělil pětiletý pobyt ve vězení za korupci. Odpykal si už polovinu trestu v souvislosti nákupu vojenských vozidel Pandur, nyní žádá o podmínečné propuštění. 

Lobbista byl odsouzen na pět let za mříže a nyní chce ven. Má za sebou půlku trestu a v pondělí byla podána žádost o podmínečné propuštění. Soud se nyní seznamuje s obsahem žádosti.

Nebrání-li tomu důležité důvody, je třeba o návrhu nebo žádosti o podmíněné propuštění rozhodnout nejpozději do 30 dnů od jejich doručení soudu. V současné době nelze konkretizovat přesné datum jednání, které může být i po uplynutí citované lhůty 30 dnů,

uvedl předseda senátu Miroslav Nahodil. Dalík byl souzen kvůli tomu, že při schůzce ohledně nákupu vojenských pandurů řekl o úplatek půl miliardy korun pro někoho z české vlády. Svou vinu však stále odmítá. 

Nejdříve dostal 4 roky za mřížemi, soud však trest prodloužil na 5 let. Kromě vězení musí lobbista zaplatit čtyři miliony korun.