Srnka trpěla po nehodě skoro dvě hodiny. Nedařilo se sehnat myslivce. Nepomohla ani městská policie, která dělala, co mohla

Obrovské utrpení v bolestech musela vydržet přes dvě hodiny srnka, kterou srazila neznámá dodávka v ulici Mladých Běchovic v Běchovicích v Praze. Strážnici městské policie, kteří dorazili na místo, se pak marně snažili sehnat příslušného myslivce, který by srnku utratil.

Operačním důstojníkům se totiž myslivci vymlouvali na to, že to není jejich honitba a že je někoho jiného. Problém nakonec po dvou hodinách vyřešil starosta Běchovic Ondřej Martan (ODS), kterého strážnici zkontaktovali na základě místní znalosti. Ten zavolal napřímo myslivci, který přijel zvíře utratit.

"Je to strašné, myslivci si to přehazovali jako horký brambor a srnka trpěla."

Konstatovala paní Tereza, svědkyně události.

Problém je i v legislativě, kdy ani strážník či policista v tomto případě nemůže použít služební zbraň a zvíře utratit. Když není dostupný nimrod, zvířata pak zbytečně trpí. Ročně na následky střetu s autem zemře přes několik tisíc kusů vysoké zvěře nebo divokých prasat. Naposledy se stal velký případ na dálnici D5, kdy auto narazilo v plné rychlosti do stáda divočáků.