Tendr za 250 milionů za auta pro policii byl zrušen. Vnitro prý zvyhodňovalo Škodu Auto

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběrové řízení na osobní automobily v policejní i běžné verzi s pohonem 4×4. Odůvodnění znělo až příliš drsně pro Mladoboleslavskou Škoda Auto. Vnitro prý Škodovku zvyhodňovalo v požadavcích před jinými uchazeči.

„Centrální zadavatel se tomuto rozhodnutí bránit nebude a bude realizovat nové zadávací řízení,“ řekl serveru E15, který o zrušení informoval první,  Ondřej Krátoška, mluvčí ministerstva.

Rozhodnutí úřadu pak může mít vliv na funkčnost policejního sboru. Některá auta jsou totiž na hranici své životnosti nebo dokonce za ní. Podnět k zahájení správního řízení podala firma Hyundai Motor Czech.

ÚOHS  vyhodnotil část podmínek  v rozporu se zákonem. Šlo zejmnéna o  požadavek na provedení aut ve verzi sedan nebo hatchback s pětidveřovou karoserií a přesnými  vnitřními rozměry auta. Antimonopolní úřad k tomu dodal, že jde o bezdůvodnou konkureční výhodu pro Škodu Auto.

Dalším kriteriem, které namítala automovilka Hyundai je to, že v požadavcích vnitra bylo vyhřívané čelní sklo u vozidel. To je typické pro vozy Škoda, uvedla dále Hyundai Motor Czech.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..