Video: Podívejte se, jaké problémy jsou v areálu HMS v Lounech, kde se před dvěma měsíci střílelo. Na místo zamířil i poslanec Růžička

Jsou to skoro už dva měsíce, kdy došlo v lounském areálu Heavy Machinery Services, kde se vyrábí o opravují vagony, ke střelbě z policejního samopalu, když policejní hlídka musela uklidnit dvě početné skupiny MMA zápasníků. Jedni na popud insolvenční správkyně areál chránili, ti druzí naopak na rozkaz bývalého nájemce měli areál ovládnout.

Více v reportáži Jiřího Formana:

 

Někteří zápasníci najatí společností Legios LOCO u sebe měli japonské meče.Situace se naštěstí uklidnila, ale bývalý nájemce, který dlužil na výplatách, se jen tak lehce vzdát nechtěl. V administrativní budově se zabarikádovali jeho lidé a jak později vyplynulo, likvidovali účetnictví a hlavně podklady k výpočtům mezd zaměstnanců. Také vyplynulo, že mzdu dostával jen někdo. Hlavně ten, kdo byl pro původního zaměstnavatele důležitý.

 

 

 

Tento týden na základě těchto skutečností navštívil areál HMS v Lounech poslanec za ANO Pavel Růžička. Toho zajímalo hlavně to, jestli zaměstnanci dostali výplatu.

To, že se výplaty o několik dní zdržely, potvrzují i ostatní zaměstnanci. Také potvrzují, že někteří dostali o nepatrně méně peněz

Insolvenční správkyně pro to má vysvětlení. Společnost Legios Loco totiž nedodala potřebné dokumentace k zaměstnancům. Někteří z nich dokonce nemají ani zápočtové listy, které jsou mimo jiné důležité při výpočtu důchodu.

Výplaty se proto museli hned první měsíc vyřešit zálohově. To potvrzuje i externí mzdová specialistka, která výplaty pro zaměstnance v areálu HMS počítá.

Růžička chce podle svých slov tlačit prostřednictvím své poslanecké kanceláře na statní organizace, aby přinutili bývalého zaměstnavatele co nejdříve splnit svoje zákonné
povinnosti.

Výroba se v areálu pomalu rozjíždí, zástupci nového nájemce jednoznačně tvrdí, že zakázek je více než dost. Útoky podle insolvenční správkyně Hýskové už ustaly, ale ve střehu zůstává i nadále. Je podle ní důležité rozjet výrobu a to se podle ní daří.