V polských Tatrách uhodil blesk do několika turistů. Na místě jsou mrtví i zranění.

V polských Tatrách uhodil do skupiny turistů blesk. Silná bouřka má na svědomí životy pěti lidí. Čtyři turisté včetně 13letého chlapce a 10leté dívky zemřeli na polské straně, další na slovenské. Tím byl podle záchranářů Čech. Další lidé jsou zranění.

Podle informací Polsat News zasáhl blesk v Tatrách hned několik turistů.

Máme hlášen asi tucet lidí zasažených bleskem. Na různých místech došlo k úmrtím, přesnější informace ale zatím nemáme. Pro záchranáře je to velice obtížná situace,

uvedl chvíli po tragédii šéf horské služby v Tatrách Jan Krzysztof.

Na slovenské straně Tater udeřil blesk do skupiny turistů na vrcholu hory Baníkov. Jednoho z nich zabil, další dva lidé jsou zranění. Podle záchranářů je obětí zřejmě Čech, o pomoc totiž volala Češka, která utrpěla poranění nohy.

Její kolega byl tlakovou vlnou odhozen do Baníkovského kotle. K němu byl vysazen lékař vrtulníkové záchranné zdravotní služby, který už turistovi bohužel nedokázal pomoci,

popsali horští záchranáři. Muž spadl do hloubky sta metrů.

Blesk udeřil také na polské straně Tater, konkrétně na vrcholu horského masivu Giewont, kde stojí kovový kříž. Podle informací Malopolského vojvodství zemřeli čtyři lidé včetně 10leté dívky a 13letého chlapce, kterého se svědci pokusili resuscitovat, ale marně. Více než dvacet dalších lidí se zranilo.