Legios loco ma problémy i v Nymburce. Asistuje ochranka

Aktuálně dochází k převzetí průmyslového areálu v Nymburce. Společnost Legios Loco, která je v insolvenci areál jako podnájemce opouští a nastupuje nový vlastník areálu BHK s.r.o., který vykonavá řádný soupis majetku.

Začátkem července se s touto problematikou potýkala firma Legios Loco i v Lounech. Podala na sebe návrh na insolvenci, kvůli sporům o jednu z největších vagónek v Česku. Areál v Lounech patří firmě Heavy Machinery Services (HMS), Legios Loco ho měla dlouhodobě v pronájmu. Insolvenční správkyně Petra Hýsková ale dala Legiosu výpověď a areál pronajala okamžitě někomu jinému.
 
Spory začaly kvůli „neoprávněné“ výpovědi firmy z pronájmu, jak uvedla společnost Legios Loco. Podali žádost o reorganizaci firmy, což ji mělo ochránit kvůli dalším závodům v Horním Slavkově, Českých Velenicích a právě v Nymburce. Při předávání závodu v červenci v Lounech musela dokonce asistovat policie. Na místě byli ozbrojenci s katanou a tyčemi, které najala firma Legios Loco, v čele s MMA bojovníkem Petrem Ondrušem. Spor byl policií umírněn, avšak zaměstnanci do vyřešení celého sporu nesměli nastoupit do práce. Spor byl ukončen tím, že policie nařídila zástupcům společnosti Legios Loco opustit areál.
 
O týden později musela policie v areálu zasahovat znovu. V nočních hodinách došlo opět ke konfliktu a skupinka najata bývalým nájemcem Legios Loco se znova pokusila ovládnout areál firmy. Konflikt byl upokojen, nikdo nebyl zadržen ani zraněn.
 
Firma HMS  je v úpadku od roku 2014, opakovaně firmě byla zamítnuta reorganizace a na majetek byl vyhlášen konkurz. Dnes dorazila do průmyslového areálu v Nymburce policie, avšak k žádným konfliktům nedošlo.
 

Video z prvního incidentu ve společnosti HMS v Lounech. Policie musela zasahovat varovným výstřelem, aby obě skupiny uklidnila