Adam Ondra se stal potřetí mistrem světa v lezení na obtížnost

Mistrem světa v lezení na obtížnost se stal potřetí sportovec Adam Ondra (26). Mistrovství světa probíhalo v japonském Hačiodži. Porazil Němce Alexandra Megose a rakouského lezce Jakoba Schuberta, který měl letos obhajovat titul. Všichni tři byli na stupni vítězů i minulý rok na MS v Innsbrucku.

Adam vyhrál šampionát v tech 2014 a 2016, nyní si vítězství zopakoval v Japonsku. Kraluje nyní lezení v obtížnosti a získal už sedmou světovou medaili. V semifinále skončil čtvrtý a ve finále nakonec zazářil. Třetí zlatou medaili na mistrovství světa v této kategorii získal sportovec jako druhý lezec v historii.

Upřímně, dneska jsem s tím nepočítal. Byl jsem hrozně unavený, ale nechal jsem tam všechno,

uvedl Adam po vítězství. Hlavní cíl si bude moci splnit ve středu, kdy se chce kvalifikovat na olympijské hry v Tokiu, kde bude sportovní lezení poprvé.

Na devátém místě se umístil Jakub Konečný za Švédem Hannesem Pumanem kvůli horšímu výsledku z kvalifikace, jinak by se dostal do finálové osmičky. Martin Stráník obsadil 15.příčku a Ondrova přítelkyně Iva Vejmolová skončila v semifinále pětadvacátá.