Někdo zneužil fotku miliardáře Kellnera. Má pomoci podvodníkům přesvědčit čtenáře, aby investovali do bitcoinů.

Vznikla další falešná webová stránka, která přesvědčuje lidi o koupi bitcoinů - kryptoměna. Po rozkliknutí odkazu jste v domnění, že jste na známé webové stránce idnes.cz, ale jde o úplně jiný web registrovaný na Ukrajině. Byla také zneužita fotka podnikatele Petra Kellnera (55) v článku o tom, jak vydělal peníze s tvrzením, že je to díky zmíněné kryptoměně.

Majitel webu naváděl čtenáře, aby investovali nejméně 250 euro a sliboval, že se jim peníze mnohonásobně vrátí. Články doprovázely komentáře, kde lámavou češtinou čtenáři tvrdili, že to opravdu funguje a psali veřejně své zkušenosti s bitcoiny, samozřejmě pozitivní. Při rozkliknutí názoru falešných čtenářů z ČR, jste byli přesměrování na podvodné stránky.

Na stránkách bylo dostupné také video, které přesvědčovalo čtenáře, že stránka je opravdu důvěryhodná a ať investují co nejdříve, že se to vyplatí.

Autor detailně v článku s titulkem "Poslední největší a vzkvétající investice Petra Kellnera byla konečně odhalena" popisuje, jak
vydělal známý podnikatel peníze skrze kryptoměnu. V článku se objevují nepravdivé informace a kradené fotky miliardáře. Rovněž web dával lidem přesný návod, jak investovat a pracovat s bitcoiny. Aktu media už několik dní sledovalo tento falešný web, po našem pátrání se pravděpodobně tvůrci zalekli a web už je nefunkční. Nahradila ho nová webová stránka, kde zatím žádný přesvědčovací obsah není. Doména, Significant24.com, na kterou se odkazy přesměrovávaly byla registrována na Ukrajině.