Rusové evakuují stotisícové město Ačinsk, kvůli nedalekému výbuchu muničního skladu.

Ruská armáda po výbuchu skladu munice vyklízí městečko Ačinsk. Ve městě žije asi 110 000 lidí, kteří byli vyzváni, aby opustili své domovy. Lidé v městečku panikaří, propukl chaos a jsou ucpané silnice. Zatím bylo evakuováno 11 tisíc lidí.

Sklad s municí začal v pondělí hořet, později začaly i exploze. Podle serveru Izvestija zahynulo při explozi nejméně sedm lidí. Úřady evakuují okolí v okruhu 20 kilometrů od továrny. Město Ačinsk je od ní asi 10 kilometrů.

Panika způsobila, že lidé z domovů začali odjíždět sami a začaly se ucpávat silnice. Evakuaci má na starosti ruská armáda. Všichni utíkají, co nejdál od továrny na munici, berou si s sebou jen to nejdůležitější jako jsou doklady a peníze.

Ulice jsou plné aut, ječí houkačky sanitek a policejních vozů. Všichni někam telefonují, kolují poplašné zprávy. Je to strašné.

uvedla uživatelka sociálních sítí Uljana Ščetnikovová. Explozí ve skladu neubývá, stále tam něco vybuchuje a způsobuje ještě větší paniku. Údajně je evakuace nařízena pouze v některých čtvrtích města. Sklad má prý obsahovat až 40 tisíc kusů dělostřeleckých  granátů a střelný prach.