Přes 18 zraněných si vyžádala střelba v americkém obchodním domě Walmart v El Paso v Texasu

K útoku došlo po druhé hodině odpoledne tamního času. Podle policistů je několik mrtvých a přes 18 zraněných. Jeden podezřelý je zadržen ve vazbě.

Útok, který začal v osm hodin večer evropského času trval hodinu. Poté se policistům podařilo dostat do obchodu, kde nalezli mrtvé a zraněné. Osmnáct lidí bylo postřeleno a na místě několik mrtvých. Pachatel byl zadržen ve vazbě a police hledá další podezřelé. Střelec byl údajně označen jako jednadvacetiletý Patrik Crusius. Případ vyšetřoval Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a hraniční policie. Prodejny v okolí byly na čas uzavřeny a policie lidem doporučila vyhýbat se tamní oblasti.

Média nejdříve uváděla 18 postřelených s nejasným stavem, později sdělila, že nejméně tolik lidí zemřelo. Údajně se stalo oběťmi 18 dospělých a 4 děti, zhruba dvacet lidí bylo převezeno do nemocnice.

Údajný manifest: Anti-hispánský. Před střelbou pachatel zveřejnil na sociálních sítích čtyřstránkový manifest inspirovaný nejspíše manifestem střelce mešity Christchurch, který letos v březnu vystřílel padesát lidí na Novém Zélandu. Autor údajného manifestu nazval útok na Walmart „reakcí na hispánskou invazi do Texasu“.

 

Připravujeme podrobnosti