Houpačka ozdobila zeď mezi USA a Mexikem. Každá půlka je v jiné zemi.

Americký prezident Donald Trump dodržel svůj předvolební slib, že vybuduje zeď mezi Mexikem a USA. Do tohoto díla se vložili i umělci, kteří jako část plotu postavily houpačky pro děti.

Donald Trump slíbil Američanům zabránění přívalu drog a migrantů z Mexika. Dlouho upozorňoval na problematiku dovozu drog z Mexika do USA. Už před volbami utvrzoval občany v tom, že svůj slib naplní. Je hotových 1000 kilometrů, přičemž celá hranice měří 3200 kilometrů. Nejdříve chtěl prezident postavit zeď po celé délce, avšak nakonec přistoupil na to, že některé úseky stačí střežit hlídkami nebo ohradit plotem. Náklady na zeď se pohybují okolo 6 miliard dolarů.

Neonově růžové houpačky byly zasazeny mezi příčky plotu, takže se půlka je v USA a půlka v Mexiku. Tvůrci chtěli, aby si děti z obou států mohli hrát společně a zároveň poukazují na to, že co dělá jedna strana, tak ovlivňuje i tu druhou. Jak uvedl časopis Forbes, tak atrakce už údajně zmizela.

Nápad patří dvěma Američanům, Ronaldu Raelovi vyučujícímu architekturu a San Frattelovi vyučujícímu design ve Virginii. Při instalaci byla nápomocná umělecká skupina Colectivo Chopeke. Nápad se údajně zrodil už desítky let zpátky, ale až díky prezidentu Trumpovi to šlo uskutečnit.

Hraniční zeď se doslova stala osou americko-mexických vztahů a došlo zde ke smysluplnému setkání dětí i dospělých. Zároveň si vyzkoušeli, že činnost jedné strany má přímý dopad na stranu druhou

uvedl architekt Rael.