Říčany vydělávají na rychlé jízdě řidičů. Dvacet radarů vydělává městu peníze a zvyšuje bezpečnost.

Říčany, město v okresu Praha, začalo vydělávat na rychlé jízdě řidičů. Radary vydělávají až desítky milionů ročně. Toto město má vysoký příjem rovnou z dvaceti radarů měření rychlosti.

Města začala mít vysoké příjmy z úsekového měření, vyplácí se to i v Říčanech. Od podzimu 2014 začal testovací provoz na pěti úsecích a ukázalo se, že by to mohl být dobrý byznys. Řičičů, kteří nedodržují předepsanou rychlost je spousta a nyní se našel způsob, jak řidiče zpomalit i vydělat u těch, kteří stále rychlost překračují.

Za loňský rok vydělaly městu radary 28 milionů korun. Za rok odhalili 40 tisíc přestupků. Říčanské vedení muselo zaměstnat další čtyři lidi do úsekového měření, dokonce vznikla nová pozice jménem projektový manažer úsekového měření. Dnes spolupracují s firmami AŽD Praha s.r.o. a CAMEA s.r.o., které pronajímají městu rychloměry.

Několik dalších měst zažádalo rovněž o instalaci systému, aby zamezila rychlé jízdě řidičů a zároveň vydělala.Podle zkušeností je to jedna z nejlevnějších a nejúčinnějších cest pro opatření bezpečnosti. Výše pokuty patří k těm dražším.

Ve Strančicích, kde je měřený úsek kousek za cedulí začátek obce, mi naměřili překročení rychlosti o deset kilometrů v hodině. Stálo mě to 900 korun,

uvedl řidič. Pokuty vydělávají na provoz úsekového měření, popřípadě rozdíl doplácí obec. Podle volně dostupných informací stojí instalace jednoho úsekového měření od ADŽ přibližně 1,1 milionu korun.