Brambory jsou nejdražší za posledních 10 let. Cibule a bílé zelí je následují.

Cena sezónní zeleniny stále stoupá. Dlouhodobé sucho, minimální srážky a dovoz způsobují zdražování surovin jako jsou brambory, cibule či bílé zelí. Rekordní zvýšení ceny je hlavně u cibule. Brambory jsou nejdražší za posledních 10 let.

Před necelým rokem jste kupovali cibuli přibližně za 14 Kč, podle Českého statistického úřadu dnes zaplatíte za kilogram cibule v přepočtu 39 Kč. To je skoro trojnásobná cena než v loňském roce. Problematika se týká nejen České republiky, ale celé Evropy. Minulý rok už postupně zdražovali, tento rok je pro zemědělce krize. Ti co jsou zvyklí používat zavlažovací systémy jsou na tom stále ještě dobře.

Zdražování ovoce a zeleniny se nevyhnuly ani brambory. Dnes je koupíte zhruba za dvojnásobek loňské ceny. Kilogram stával 18 korun, dnes je cena brambor nejvyšší za posledních 10 let. Dnes stojí v obchodě okolo 27 korun. Bílé hlávkové zelí za rok zdražilo přibližně o 10 korun. Zemědělci si stěžují na sucho a jejich náklady na pěstování jsou stále vyšší. Nedostatek srážek vede ke konstantnímu zdražování zeleniny i ovoce. Oblasti v Česku jsou na tom všelijak, například Vysočina, kde se hojně pěstují brambory používá již dlouho zavlažování, takže je na tom výrazně lépe. Zemědělství je nyní ekonomicky nákladnější, než kdy dřív. Největší podíl na zdražení těchto surovin má dovoz ze zahraničí. Některé plody jsou dováženy dokonce přes půl světa například z Nového Zélandu či Senegalu.

Ze zahraničí dovážíme asi 150 tisíc tun syrových brambor a stejné množství ve formě výrobků, jako jsou třeba mražené hranolky či sušené bramborové kaše,

uvedl Josef Králíček z českého bramborářského svazu. Česká republika vyváží do světa cca 30 až 50 tun brambor i výrobky z nich. Loni se přivezlo do Česka tisíc tun cibule z Egyptu, jelikož často je dovoz levnější v době hojnosti.