Evropské země jsou devastovány bouřkami, ty si vyžádaly už několik obětí.

V noci ze soboty na neděli zasáhl severní a střední Itálii vichr. Počasí si vyžádalo již několik obětí a zraněné. Silné bouře a poryvy větru se přihnaly rovněž i na Slovinsko, Rakousko a Chorvatsko. Meteorologové varují před dalšími bouřkami v noci z neděle na pondělí.

Asi o půl 3 v neděli ráno se přihnala silná bouře do Itálie. Ve městě Fiumicino, střed Itálie, zemřela žena v autě, které odnesl silný vítr. Původně zaparkovala, aby nemusela v takovém počasí cestovat, avšak počasí bylo nelítostné. Další žena zemřela v nemocnici, když ji při horském závodu, na severu Itálie v regionu Alto Adige, zasáhl blesk. Další obětí je muž, který byl nalezen v potoce v toskánském Arezzu. Itálie není jedinou zemí zdevastovanou nepříznivým počasím. Jedna oběť byla hlášena rovněž ve Slovinsku a v Rakousku padaly kroupy velké jako dlaň, které poničily okolí.

Letiště Leonardo Da Vinci v Itálii také muselo zastavit na několik hodin provoz, kvůli špatným letovým podmínkám. Na sociálních sítích se objevují příspěvky rozbitých aut, omlácených domů, popadaných stromů a poházených věcí ležících na ulici, které odnesl silný vítr. Obrovské blesky byly také zaznamenány ve městě Padova v Itálii.