Roční dvojčata zemřela v autě poté, co je otec nechal v autě a odešel do práce

K velkému neštěstí došlo v pátek v newyorské čtvrti Bronx, kdy devětatřicetiletý Američan zaparkoval v osm hodin ráno své auto a odešel do práce, přičemž si neuvědomil, že na zadních sedadlech má své děti, a to jedenáctiměsíční dvojčata. Těch si nikdo nevšiml, až jejich otec, který se vrátil k autu z práce až v půl páté. Dvojčátka byla mrtvá.

Juan Rodriguez, otec dvojčat, pracuje v místním zdravotnickém centru pro veterány. Když se pak vrátil v půl páté odpoledne ke svému vozidlu, nasedl do něj, ujel asi dva bloky a poté si teprve uvědomil, že má vzadu děti. Pak zastavil, vyšel z auta, křičel a pak zavolal na tísňovou linku.

Bohužel ale přivolaní záchranáři a policisté museli u dětí konstatovat smrt. Pro přesnou příčinu smrti dvojčat byla nařízena pitva. Jejich otec byl vzat do vazby a byl obviněn ze dvou případů zabití.

„Ať už to bylo nešťastnou náhodou nebo úmyslně, tohle si ty děti nezasloužily,“ konstatoval neštěstí devětatřicetiletý Frank Jimenez, žijící v okolí.

Úřad na ochranu dětí v New Yorku vydal minulý týden varování pro rodiče, kdy byla ve městě největší vedra, aby byli opatrní, pečliví a řádně si kontrolovali vozidla, která opouštějí. Teplota v autě, jenž je na slunci, může dosáhnout až dvojnásobku během několika minut.

„Dospělý člověk nedokáže v létě za teplot kolem 30 °C vydržet v zavřeném vozidle déle než 15 až 20 minut. Pak by zřejmě následoval kolaps,” řekl Igor Sirota, mluvčí Ústředního automotoklubu České republiky.

V USA zemře ročně v uzavřeném autě kvůli vedru okolo 38 dětí, přičemž k polovině července americký úřad pro ochranu dětí má evidováno již 21 takových úmrtí.