Přes dvacet pláží je zavřeno kvůli sinicím v Baltském moři

Dovolená k Baltskému moři teď není nejlepším nápadem, a to kvůli přemnožení sinic, kvůli kterým polské úřady zakázaly koupání na jedenadvaceti plážích. Rozmnožené sinice, za které může horko, jsou nebezpečné lidskému organismu.

V Polsku na 21 plážích jsou vyvěšené červené vlajky, které zakazují lidem vstup do moře, a to právě kvůli nebezpečným sinicím, které mohou lidskému organismu způsobit zdravotní potíže. Také místní hygienici varují před těmito bakteriemi, že můžou způsobit vyrážky a alergie. Navíc polknutí kontaminované vody může způsobit člověku vážné zažívací problémy.

Zákaz koupání platí pro následující místa: Stegna I. a II., Gdaňsk Stogi, Léčebný dům Gdaňsk Brzezno, Molo Gdaňsk Brzezno, Gdaňsk Klipper Jelitkowo, Gdaňsk Jelitkowo, Sopot-32A-33, Sopot-EKO-Tropikalna Wyspa, Sopot – Łazienki Południowe, Sopot – K22, Gdyně Orłowo, Gdyně Redłowo, Gdyně Babie Doły, pláž Jurata „Międzymorze“, pláž Jastarnia „Leśna“, pláž Jastarnia „Zdrojowa“, pláž Jastarnia „Nadmorska-Plażowa“, pláž Jastarnia „Ogrodowa“, pláž Kuźnica „Kościół“ a Chałupy vstup číslo 21.

Polští hygienici upozorňují, že situace na plážích se může změnit, a to díky mořským proudům, kterými se sinice přesouvají. To znamená, že pláže, které jsou nyní uzavřené, mohou být například druhý den otevřené, nebo popřípadě naopak – ty, které jsou přístupné nyní, mohou být následující den či dny uzavřené.

S takovým rozmnožení sinic se Polsko setkalo i loni, kdy kvůli nim bylo zavřeno padesát pláží.