Občané Hongkongu znovu v ulicích: „Vytvoříme lepší společnost!“

V Hongkongu lidé opět vtrhli do ulic čtvrti Yuen Long, kde minulý týden po protestech byly desítky zraněných. Na rozdíl od minulého pochodu protestujících, tato demonstrace nebyla povolena úřady. Lidé přišli v černém oblečení vyjádřit svůj nesouhlas s násilím.

Jedna z nejhustěji osídlených oblastí na světě se už skoro dva měsíce potýká s protesty tamního obyvatelstva. Ve čtvrti Yuen Long byla minulý týden demonstrace, která skončila tak, že několik desítek lidí muselo být hospitalizováno v nemocnici. Dnes se uskutečnil další pochod za svobodný Hongkong, avšak čínské úřady tento pochod neschválily.

Lidé chodili oblečeni v černém a svými transparenty vyjadřovali nespokojenost s děním minulý týden.

Když se rozhodneme navzájem podpořit, vytvoříme lepší společnost. Když zůstanou všichni doma, pak určitě zemřeme,

řekl třicetiletý účastník jménem Hong. Policie zasahovala proti násilí jen velmi pomalu a takové chování nechtějí občané nechat jen tak.

Policie a gangsteři je jedno a totéž,

stálo na jednom z vyvěšených transparentů.

Příčina začátku těchto nepokojů tkví v nesouhlasu s novým návrhem zákonu o vydávání trestně stíhaných osob. Ten již správkyně Carrie Lamová označila za mrtvý, avšak nepokoje eskalují. Občané Hongkongu se totiž upnuli k demokratické ideje a požadují odstoupení správkyně z funkce. Hongkong prožívá největší krizi za uplynulá desetiletí.