O víkendu zasáhnou Česko velmi silné bouřky, déšť i krupobití

Zdroj: Internet

Od dnešního rána platí výstraha před velmi silnými bouřkami. Varování meteorologů platí od páteční půlnoci až do pondělí a jsou očekávané velmi silné bouřky doprovázené srážkami i kroupami, především na jihu České republiky. Víkend bude klidnější, přesto budou ojediněle silné bouřky a přívalové deště. 

Místy by se měly objevit velmi silné bouřky, krupobití a silný vítr. Součástí budou i srážky a kroupy mohou být i přes 2 cm velké. Podle ČHMÚ budou nárazy větru až 90 km/h, přívalové srážky s krátkodobými úhrny 50 mm a při opakovaných bouřkách až 70 mm.

Druhou polovinu noci by se měly bouřky zklidnit. Rozšíří se na celé území ČR, ale zeslábnou. Přívalové deště by měly přetrvávat celý víkend. Tato výstraha pro silné bouřky platí od 28.7. 00:00 do 29.7. 22:00. Budou srážky s úhrny kolem 40 mm a nárazy větru 70 km/h.

První týden v srpnu, 29. července až 4. srpna,  se malinko ochladí. Celý měsíc by měly teploty lehce klesnout a budou se držet průměru až lehkého nadprůměru. Maximální denní teploty se budou pohybovat od 25 až do 30 stupňů. Nejvyšší noční teploty dosáhnou 18 stupňů a nejnižší 11 stupňů.