Prezident Zeman pronesl vánoční poselství

MIloš Zeman

„Setkáváme se již pošesté nad vánočním poselstvím prezidenta republiky. Lidé se mne občas ptají proč vánoční poselství místo novoročního projevu. Za první – během první republiky se nakonec ustálila prezidentská tradice vánočních poselství a tuto tradici zastavil až Klement Gottwald. Druhý důvod je okrajový. Domníval jsme se, že po silvestrovském veselí určitá velmi malá část naší populace by nemohla s plným soustředěním sledovat novoroční projev.“ Uvedl prezident z počátku svého projevu.

Dále poděkoval všem občanům, kteří mu v lednových volbách dali hlas. „Bylo jich téměř tři miliony. Nesmírně si toho vážím a slibuji, že i nadále budu usilovat o obranu národních zájmů a suverenity České republiky jak v oblasti migrace, tak v oblastech dalších. Slibuji, že i nadále budu podporovat ekonomickou diplomacii, jak náš vývoz do zahraničí, tak investice. A konečně slibuji, že i nadále se budu setkávat s normálními občany tváří v tvář,” uvedl Zeman.

Zároveň poděkoval lidem, kteří stáli u sestavení vlády, konkrétně zmínil šéfy ANO, ČSSD a KSČM Andreje Babiše, Jana Hamáčka a Vojtěcha Filipa.

Ti, kdo hází květiny do odpadkových košů, jsou podle prezidenta primitivní hlupáci. Varoval také přes „špionománií“ kvůli tomu, že se na konci roku začalo řešit působení ruských a čínských agentů na našem území. Neodpustil si kritiku tzv.  „lepšolidí“, tedy těch, kteří sami sebe považují za lepší. „Ignorujte radílky, kteří sami nedokázali nic,“ řekl prezident občanům. „I nadále budu usilovat o obhajobu národních zájmů,“ slíbil Zeman. „Demokracie to nejsou jen práva, ale i povinnosti,“ uvedl prezident. Doporučil proto uzákonit povinnou volební účast. Zopakoval svou myšlenku a touhu, že by měla být také zavedena přímá volba starostů, primátorů i hejtmanů.

Zeman kvůli vánočnímu posleství přerušil svoji dovolenou, kterou tráví v Lánech od 12. prosince.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..