Víkendová uzávěrka Jižní spojky

Lanový most

O víkendu 20.7. – 21.7.2019 bude zcela uzavřena Jižní spojka v Praze kvůli diagnostice lanového mostu. Technická správa komunikací omezila průjezd již od začátku července pouze na dva jízdní pruhy, avšak tento víkend bude úsek uzavřen pro veškerou dopravu. Opakované uzavření je naplánováno na víkend 3.8 – 4.8.2019.

Silniční komunikace bude uzavřena od sjezdu na Hloubětín po sjezd na Hostivař. Objízdná trasa povede přes ulici Švehlovu a Průmyslovou oběma směry. Řidičům se doporučuje vyhnout se hlavní objížďce, kvůli předpokládaným komplikacím. Úsek bude na 26,5 h o víkendu uzavřen, opakovaná diagnostika je začátkem srpna a 16.8.2019 na mostě skončí veškerá dopravní omezení.

Kvůli statickým a dynamickým zatěžovacím zkouškám bude most uzavřen. Celou akci koordinujeme také s Policií ČR
i Sdružením automobilových dopravců tak, abychom předešli případným dopravním kolapsům,“
oznámila tisková mluvčí TSK Barbora Lišková.

Jižní spojka je velice frekventovaná, denně téměř 100 000 vozidel, z toho 15 000 kamionů. Sdružení automobilových dopravců bude informovat přes webové stránky a sociální sítě. Informace budou rovněž předány Mezinárodní dopravní unii, aby byli obeznámeni i řidiči ze zahraničí.

Výsledky diagnostiky mostu budou známé v únoru 2020 a určí další postup při běžné údržbě. Budou také podkladem pro možnou rekonstrukci mostu.