Napětí na středním východě. Syrie i Izrael se navzájem obviňují z raketového útoku

Vrtulník vypouští tzv. Flere - klamné cíle.

Syrie oznámila, že v úterý čelila raketám, které byly vypalené z izraelských letadel, když přelétala nad Libanonem. Většinu raket se podařilo syrské armádě zneškodnit, zničen byl muniční sklad, zraněni byli tři lidé. Izrael naopak tvrdí, že byl aktivován izraelský vzdušný obranný systém kvůli  střele vystřelené ze Sýrie.

Iron Dome, Izrael

Informaci přinesla státní agentura SANA. Oba státy se navzájem obviňují ze vzájemného útoku. Podle agentury to byli Izraelci, kteří zaútočili první z letadel ve vzdušném prostoru Libanonu. Syrské armádě se pak podařilo téměř všechny rakety zneškodnit. Jedna měla údajně zasáhnout muniční sklad a zranit tři osoby.

Izrael naopak tvrdí, že útočit začala Syrie a to vypalením protiletadlové rakety. Proto byl aktivován protivzdušný raketový systém. Jeho součástí je i mobilní platforma tzv Iron Dome. Ten chrání Izrael zejména proti raketám, které jsou vypáleny z pásma Gazy radikalním teroristickým hnutím HAMAS.

Po odchodu amerických vojáků ze Syrie, kdy Trump jednoznačně prohlásil, že islámský stát je poražen se tak napětí na středním východě opět eskaluje.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..