Při silných bouřkách v Řecku zemřeli v karavanu dva Češi. Kroupy velké jako pomeranče padaly v Itálii

Bouřky a deště zasáhly jih Evropy, a to po vlně velkých veder. Ty ohrožovaly lidi jak v Itálii, tak i v Řecku.

Na Chalkidiki zabily bouřky nejméně šest lidí a dalších více jako sto osob bylo zraněno. Mezi oběťmi byli dva starší čeští občané, kteří byli uvnitř karavanu, kdy tento obytný vůz byl převrácen. V karavanu s těmito seniory trávil dovolenou jejich syn a osmnáctiletý vnuk, kteří ale v době tragédie byli mimo vůz.

Poloostrov Chalkidiki vyhlásil mimořádný stav, kdy hasiči vyjížděli k několika stovkám událostí, přičemž v terénu je jich stále téměř 150. Všude na silnicích a v ulicích jsou popadané stromy, obyvatelé mají poškozené domy, zatopené sklepy a pláže jsou zničené.

K dalším obětem patří 39letý Rus a jeho syn, 54letý Rumun a osmileté dítě. Na ty spadl přístřešek v restauraci.

Na radnici v Moudanii proběhla mimořádná schůze, na kterou přijel i ministr pro civilní ochranu Michalis Chrysohoidis a ten uvedl, že „v příštích hodinách a dnech budeme pracovat na tom, abychom opět obnovili život v této oblasti.“ Také vyjádřil soustrast rodinám obětí.

„Jsme zde proto, abychom řekli, že všichni jsme v tom na Chalkidiki společně a truchlíme po nevinných obětech,“ uzavřel Chrysochoidis.

Obrovské kroupy, jako pomeranče padaly v Itálii

Kroupy o velikosti pomerančů padaly ve středu na italském pobřeží Jaderského moře a zranily okolo dvaceti osob, včetně těhotné ženy.

V Itálii silné deště s krupobitím zasáhly oblast okolo Ravenny, včetně letoviska Rimini. Ve městě Pescara zranily kroupy velké jako pomeranč nejméně osmnáct osob, a to především na hlavě.

Kroupy poškodily také několik vozidel a oken domů. Proudy vody zaplavily také veškeré ulice města Pescara.