Policisté opět zasahovali na Lounsku v areálu Heavy Machinery Services

Policie opět po týdnu zasahovala v areálu lounské vagonky. V noci na dnešek tam policie musela zase zasáhnout, avšak nikoho nezadržela a nikdo nebyl zraněn, což potvrdila mluvčí policie Irena Pilařová.

„Po jedné hodině ráno nám byla oznámena konfliktní situace v lounské firmě. Policisté na místě činili kroky k zajištění bezpečnosti osob a majetku," řekla policejní mluvčí s tím, že policisté nemuseli použít donucovací prostředky a nyní zjišťují, jestli došlo k protiprávnímu jednání. Policisté u firmy celou situaci monitorují.

Skupinka najata bývalým nájemcem Legios Loco, se opět pokusila ovládnout areál firmy, avšak tu policie vyvedla. Nyní tam probíhá diskuze zaměstnanců s novým nájemcem DAKO CZ, včetně jejich zástupců Jaroslavem Strnadem a Alexejem Beljavem.

V areálu lounské vagonky policie zasahovala už před týdnem, kdy byl slyšet i varovný výstřel, avšak protiprávní jednání zjištěno nebylo. Petra Hýsková, insolvenční správkyně, před týdnem uvedla, že do areálu Heavy Machinery Services vnikly přibližně tři desítky mužů a vyvolávali tam potyčku s ostrahou.

Firma, která vyrábí vagony, je v úpadku od roku 2014, přičemž věřitelům dluží více než 3,3 miliardy korun. Krajský soud v Českých Budějovicích, jež se zabývá insolvencí firmy, před několika dny zamítl reorganizaci společnosti Heavy Machinery Services, avšak na majetek firmy vyhlásil konkurz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..