Rozšířené varování před požáry vydali meteorologové pro celé Česko

V celé České republice trvají stále vedra, pokračující sucho a s tím je spojena výstraha od meteorologů před vznikem požárů, a to od pátku až do odvolání. Původně bylo varování směřováno jen na severní část Česka, avšak nyní je rozšířeno na zbytek republiky,

Výstraha je platná od pátečních 10 hodin. „Očekáváme, že v dalších dnech se na území ČR vyskytnou jen lokálně slabé srážky. V důsledku toho bude nebezpečí vzniku a šíření požárů přetrvávat,“ uvedli meteorologové.

Lidé by neměli odhazovat nedopalky od cigaret na zem, rozdělávat oheň v přírodě, vypalovat trávu nebo třeba používat přenosné vařiče či jakékoliv jiné zdroje otevřeného ohně. Důležité je také dbát na úsporné hospodaření s vodou.

Jižní Morava se setká v sobotu s teplotami vysokými 30 až 33 stupňů. Varování před těmito teplotami vydali meteorologové na sobotu od 12 do 21 hodin, přičemž platí pro celý Jihomoravský kraj.

V následujících dnech by se dle týdenní předpovědi mohly objevit jen ojediněle přeháňky, v neděli by mohly být výjimečně bouřky. Horka, která byla na přelomu června a července, by se už neměla opakovat, teploty by se měly pohybovat okolo 25 stupňů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..