Sopka Stromboli se probrala. Vyděšení lidé skákali do moře

Italská sopka Stromboli ležící na stejnojmenném ostrově v Tyrhénském moři nedaleko Sicílie se ve středu probrala a lidé se zhrozili. Po silném výbuchu, který otřásl ostrovem, sopka začala chrlit lávu a dým. Spousta vyděšených lidí začala skákat do moře.

„Z kráteru vychází obrovský sloupec hustého dýmu,“ popsal jeden ze svědků. Jiný zase řekl, že nastaly velké výbuchy a sopka začala chrlit kouř a kusy horniny.
Šéf hasičů Giuseppe Biffarella uvedl, že na některých místech ostrova vypukly požáry. Doposud nejsou žádné zprávy o tom, zda je někdo zraněn či nikoliv.

Ve vesničce Ginsotra bylo asi sto turistů a stálých obyvatel a všichni se buď schovali do svých domovů nebo začali běžet a skákat do moře.

Na ostrově Stromboli, kde je sopka se stejným názvem, žije pouze pár lidí, ale v létě se počet lidí zvyšuje díky turismu. Tato sopka zvýšila svou činnost 27. února v roce 2007, kdy na začátku března roku 2007 nastala velká erupce z vrcholového kráteru a na konci března vytvořila tři lávová ramena, která vytékala na hory zhruba 420 metrů nad mořem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..