Většina letů mezi Prahou a Moskvou byla zrušena

Ruské letecké společnosti Aeroflot a Ural Airlines zastavily na linkách do Prahy některé své lety.
Na leteckých linkách mezi Prahou a Moskvou byly v úterý zrušeny tři zpáteční lety Aeroflotu a také odlet hodinu po půlnoci do Moskvy. Důvodem je údajně rozhodnutí českých úřadů zrušit povolení k letům do Česka.

Společnost Aeroflot má zrušené odlety z Prahy v úterý v časech 10:10, 15:45 a 17:45 hodin a ve středu v 00.55 hodin. Letecké spoje ve 12:50 a v 19:45 hodin zrušené nejsou. „Situace se může změnit během dne. Žádáme cestující, aby sledovali informace o letu,“ řekl mluvčí letiště Roman Pacvoň. U všech letů do Ruska jsou podle něho zrušeny jenom lety Aeroflotu.

Mluvčí Úřadu pro civilní letectví Vítězslav Hezký uvedl, že se řeší technické licence a co se týče povolení letů, ta jsou v kompetenci ministerstva dopravy. „Teprve zjišťujeme, budeme informovat,” řekla mluvčí ministerstva Lenka Rezková.

Ruská letecká společnost Aeroflot na svých stránkách informovala, že byla zrušena povolení k některým úterním letům, a to konkrétně SU2010/2011, SU2014/2015, SU2016/2017 a SU2018/2019. „I když má Aeroflot technické kapacity provozovat tyto lety, české letecké úřady se rozhodly zrušit povolení,” uvedly společnosti.

U přepážky Aeroflotu na pražském letišti čekají desítky cestujících na změnu času či termínu odletu. Lety, které mají povolení, by měly převzít některé cestující zrušených letů, ostatní lidé by měli být přepraveni jinými leteckými dopravci.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..