Bouřky s bleskem a krupobitím zasáhly

Meteorologové už varovali dopoledne před velice silnými bouřkami, které se mohou objevit na velké části České republiky. Bouřky mohou být doprovázeny přívalovým deštěm, silným větrem a objevit se mohou také kroupy.

První silnější bouřka zasáhla okolo poledne Rokycansko, na Dobříši zase padaly ničivé kroupy a na Olomoucku blesky zapálily dva rodinné domy.

Blesk zapálil v Bohuňovicích na Olomoucku fasádu rodinného domu a naštěstí nedošlo k velkému rozšíření. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů, kdy následně po uhašení ještě proběhla kontrola termokamerou.
„Silné bouřky se budou objevovat zejména na jihu a východě Čech a na Moravě a ve Slezsku během odpoledne a večera,“ upozorňují meteorologové.

Meteorologové před čtrnáctou hodinou rozšířili výstrahu před velmi silnými bouřkami, které by se měly až do dnešní půlnoci objevovat v Praze, v některých částech Středočeského kraje, jako je Beroun, Kralupy nad Vltavou, Lysá nad Labem, Kladno, Mělník, Mladá Boleslav, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Příbram, Sedlčany, Říčany, dále také v Jihočeském kraji, v Královéhradeckém kraji, v částech Libereckého kraje (Jablonec nad Nisou, Semily, Tanvald, Turnov), v částech Pardubického kraje (Česká Třebová, Holice, Králíky, Lanškroun, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Žamberk) a pak v celém Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji.

Od sedmnácti hodin platí výstraha před velmi silnými bouřkami pro Benešov, Čáslav, Kolín, Kutná Hora, Vlašim, Votice ve Středočeském kraji, pak pro Hlinsko, Chrudim, Pardubice, Přelouč v Pardubickém kraji a v částech Vysočiny, a to Havlíčkův Brod, Humpolec, Chotěboř, Pacov, Pelhřimov, Světlá nad Sázavou.

Ve zbývajících částech republiky platí výstraha spíš s nízkým stupněm nebezpečí. Všechna varování před silnými bouřemi jsou platná až do půlnoci.

Bohužel výstrahy se začaly naplňovat, kdy nejsložitější situace je na nyní Konicku a okolí. Tam na několika místech voda opět zaplavovala rodinné domky, padají tam stromy a kroupy. V tento moment je evidováno téměř sto událostí!!!

Dokonce byly evakuovány i děti s dětských táborů v Krakovci – Bohuslavice. Hasiči museli evakuovat děti v počtu okolo šedesáti na obecní úřad v Bohuslavicích. Naštěstí jsou děti v pořádku a byl pro ně zajištěn jak pitný režim, tepelný komfort a také ubytování.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..