Insolvenční správce klekl na majetek Heavy Machinery services. Asistovala policie a při ozbrojeném konfliktu se i střílelo

K ozbrojenému konfliktu mezi dvěma skupinami při insolvenčním řízení společnosti Heavy Machinery Services vyráželi policisté na Lounsku.

Insolvenční správkyně chtěla dnes pokračovat v areálu firmy Heavy Machinery Services, v inventarizaci majetku. Tomu měla zabránit skupina ozbrojenců s katanou a tyčemi. Ty najala firma Legios Loco, které HMS pronajala areál.  Tuto skupinku vedl známý MMA fighter Petr Ondruš.  Na odpor do příjezdu policie se jim pak postavila najatá bezpečnostní agentura. Tyče v rukách zástupců společnosti Legios Loco jsou patrné. Jeden z nich měl i samurajský meč na zádech.

Vyhrocenému konfliktu zabránila na poslední chvíli dvoučlenná hlídka policie varovným výstřelem ze samopalu. Ta pak situaci uklidňovala do příjezdu posil. V tuto chvíli nesmí zaměstnanci nastoupit do práce do vyřešení celého sporu. V areálu byla přítomna i policie.

A právě policie celý spor ukončila s tím, že zástupci společnosti Legios Loco musí areál opustit. A to se také za asistence policie stalo. Zástupci společnosti, kteří si najali služby společnosti RESISTANCE s.r.o., kde je mimo jiné Petr Ondruš jednatelem, s postupem insolvenční správkyně nesouhlasí. Budou se proti rozhodnutím správkyně odvolávat k insolvenčnímu soudu.

Insolvenční správkyně trvá na tom, že je v právu. To také potvrdila policie, která vyzvala zástupce společnosti Legios Loco, aby opustili areál. To po výzvě policie okamžitě udělali. Podle správkyně by se pak zaměstnanci mohli zpět do práce vrátit příští týden, až po inventarizaci. Z úst správkyně také mimo jiné zazněly informace o tom, že společnost Legios Loco, některé důležité zaměstnance vyplácí mimo insolvenční zákon a někteří méně důležití zaměstnanci nedostali výplatu už několik měsíců.

 

V pozdních hodinách dorazila do redakce tisková zpráva Heavy Machinery Services. Přikládáme ji v plném znění:

Společnost Heavy Machinery Services (HMS) důrazně odmítá skandální postup insolvenční správkyně Ivy Hýskové v průběhu šetření v areálu společnosti. Její nestandardní chování a nekompetentní pokyny paralyzovaly provoz lounského výrobního závodu, což je nejen v rozporu s jejím oprávněním, ale i s Usnesením insolvenčního soudu.

Insolvenční správkyně dorazila do areálu údajně za účelem zmapování majetku HMS, přičemž tuto inventarizaci provedla už několikrát. Nepochybně překročila svoje kompetence, když mimo jiné uzavřením vlečky a zamezením přístupu pracovníků ochromila provoz závodu. Z Usnesení insolvenčního soudu přitom vyplývá, že nesmí dojít k omezení či dokonce přerušení provozu dlužníka.

Za mimořádně problematické a neprofesionální považujeme zásahy samozvané „ostrahy“, která doprovázela insolvenční správkyni během šetření v areálu. Jednalo se o členy motorkářského gangu, kteří se chovali velice agresivně a dva zaměstnance společnosti dokonce zranili. Ti museli následně vyhledat lékařské ošetření.

Podle zjištěných informací jsou členové této „ostrahy“ členy motorkářského gangu, mezi které patří přítel insolvenční správkyně. Bez zákonného oprávnění se pohybovali v areálu HMS, způsobovali chaos v provozu a neoprávněně vstupovali do kanceláří pronajatých třetím osobám.

Považujeme za alarmující, že se naplňuje původní podezření, že insolvenční správkyně postupuje v souladu se zájmy jedné ekonomické skupiny, která chce s využitím prostředníka, firmy Gomanold, v rámci konkursu nepřátelsky převzít společnost HMS. Doktorku Hýskovou během šetření v areálu doprovázel pracovník společnosti Czechoslovak Group. O zájmu převzít vagonku HMS veřejně hovořili zástupci této firmy už loni.

Společnost Heavy Machinery Services z výše uvedených důvodů požaduje okamžité odvolání insolvenční správkyně Ivy Hýskové z funkce, kvůli jejímu opakovaně zcela nekompetentnímu a tendenčnímu postupu. Zároveň žádá o prošetření situace, kdy výkon práva zajišťuje motorkářský gang, který se chová tak, že musí zasahovat Policie ČR se zbraní v ruce. O aktivitách insolvenční správkyně a motorkářů v areálu existuje fotodokumentace /v příloze/, která bude předána Policii ČR.

POZNÁMKA REDAKCE: Fotografie, které jsme obdrželi, s případem nijak nesouvísí kromě toho, že se na nich objevují osoby, které byly přítomny v areálu HMS. Fota jsou pravděpodobně ze soukromé sbírky. Rozhodli jsme se je z těchto důvodů nezveřejňovat.

 

Vyjádření společnosti AKTU.media s.r.o. k informacím obsaženým v některých médiích

V některých médiích se objevily nepravdivé informace o tom, že náš reportér zkreslil události a skutečnosti na Lounsku ve společnosti Legios Loko. Lživé informace jsme jako zpravodajská agentura měli přinést v souvislosti se zástupcem společnosti Legios Loco Petrem Ondrušem, který jednal v pověření společnosti Legios Loco, firmy RESISTANCE s.r.o., kde je jednatel. Všechna jednání vedl s insolvenční správkyní právě Ondrůš. S policií jednal za zástupce LL také Petr Ondruš. Lež není ani to, že pověření zástupci společnosti Legios Loco měli v rukou tyče, klacky či samurajský meč. Ten dokonce nezůstal v pouzdře, ale při prvotním střetu byl vytažen mužem v černém tričku s lebkou ve skrumáži úplně nalevo. Pro úplnost přikládáme fotografie, které budeme přikládat jako přílohy k případnému trestnímu oznámení za pomluvu.

 

Z reakce zástupců LL na videu, kterou má redakce k dispozici a kterou si uchová pro případný soudní spor, je patrné, že zástupci LL nerespektovali výzvy pověřených pracovníků insolvenční správkyně a byli opakovaně upozorněni na protiprávní jednání, kterého se dopouští. Zároveň byli upozorněni na přítomnost dvou policistů v areálu. To ale také zástupci LL nerespektovali a začali se postrkovat s protistranou.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..