V San Franciscu přestanou prodávat elektronické cigarety, avšak klasické zůstanou

Prvním městem, kde se zakáže prodej elektronických cigaret, bude nejspíš San Francisco. Tento zákaz, který schválila městská rada, by mohl platit od roku 2020. Slibuje se od tohoto zákazu omezení užívání elektronických cigaret mladistvými.

Nyní už zbývá jen to, aby nařízení, v němž se zakazuje prodej, výroba a distribuce elektronických cigaret, podepsala starostka London Breedová. Ještě ale před hlasováním v městské radě naznačila, že to podepíše.

Město San Francisco si od toho nařízení slibuje zejména to, že se omezí kouření e-cigaret mladistvými osobami. „Tohle je rozhodující krok, který pomůže zabránit tomu, aby se další generace dětí ze San Francisca stala závislou na nikotinu,“ uvedl Dennise Herreru, jeden z autorů navrhovaného nařízení.

Osoby starší 21 let ale mohou tyto cigarety kouřit dál. Nařízení samotné e-cigarety užívat nezakazuje.

Odpůrcem je ale výrobce amerických elektronických cigaret Juul Labs, který v San Franciscu sídlí.
„Tento úplný zákaz povede k tomu, že bývalí dospělí kuřáci, kteří úspěšně přešli na elektronické alternativy, se vrátí zpět k smrtícím cigaretám,“ konstatoval mluvčí značky Ted Kwong.

Podle bývalého šéfa FDA Scotta Gottlieba je kouření elektronických cigaret ve Spojených státech velkým problémem, především u mladistvých, kteří si tyto e-cigarety oblíbili.

Elektronické cigarety značky Juul se mezi mladými staly tak populárními, že získaly název „juulování“, podobně jako termín „vapování“ odvozeného od vaporizéru. Tyto termíny používají mladí na sociálních sítích.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..